Posjet studenata Tehničkog fakulteta...

Dana 13. prosinca 2022. godine u Centru METRIS Istarskog veleučilišta održala se terenska nastava studenata prve godine preddiplomskog stručnog studija Proizvodno strojarstvo Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Puli u sklopu projekta koji implementira Sveučilište u Puli naziva ”Stručnom praksom do ranog razvoja karijere” financiranog iz EU programa Europskog socijalnog fonda.

U sklopu terenske nastave, studenti su se upoznali sa radom laboratorija, sofisticiranom opremom, mogućnostima istraživanja i daljnjeg karijernog razvoja. Demonstriran im je rad na opremi, ukazane sve komercijalne i znanstveno-istraživačke mogućnosti i potencijali koji se nude u laboratorijima METRISA.

Među ostalim, studenti su imali prilike i doznati više o projektima koje implementirao Istarsko Veleučilište i Metris pa tako i projekt HATCH program Interreg HR-IT CBC 2014.-2020.

Tehnički fakultet u Puli zahvaljuje se na izdvojenom vremenu.