Održan studijski posjet studenata...

U sklopu projekta Stručnom praksom do ranog razvoja karijere studenti preddiplomskog stručnog studija Proizvodno strojarstvo Tehničkog fakulteta u Puli, Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli posjetili su 2. prosinca 2021. ''Đino tokarsko-bravarski obrt''.

Cilj stručnog posjeta je bio:

1. Upoznati se s mjernim instrumentima i njihovom uporabom (pomično mjerilo, mikrometar, komparator, komparator subito i drugo)
  2. Upoznati osnovni princip rada stroja za izradu navoja, CNC obradni centar, Tokarilice, klasične preše, zračne preše, plazma rezačicu, uređaje za zavarivanje, uređaj za honanje.
  3. Upoznati osnovne principe popravka klipova i cilindara motora.
  4. Upoznati osnovne standarde i popravak koljenastog vratila.
  5. Upoznati stanje na tržištu bravarskih obrta i trenutačne trendove u razvoju i patentiranju novih proizvoda.

Zahvaljujemo svim djelatnicima Đino tokarsko-bravarskog obrta na gostoprimstvu, strpljenju i vremenu koje su izdvojili za nas.

Doc. dr. sc. Marko Kršulja